Archiv pro rubriku: pc games

Smutné jsou stěny mojí cely v Bohnicích. Nemají interface.

Z chodby natřené hráškovou zelení je slyšet klapání podpatků sester a hýkání Veselého Jindry, místního štamgasta. Pacient sedí v polstrovaném křesle před stolem Jeho Výsosti, primáře místního specializovaného oddělení a čeká na své první interview. Upřímně doufá že ten čůrek, co slyší za dveřmi, není děděk v pruhovaném pyžamu močící do konvice s čajem. Přemýšlí, jak se ocitl v tomhle pekle.

Celý příspěvek

Team Fortress 2(recenze)

Team Fortress 2

Jsem zaujatej, jsem v hypu, proto taky tohle píšu, ale nemůžu si pomoct, TF2 je vynikající hra, která mě  dostala, to jsem jí zatím hrál jen sólo, bez týmu. Proč:


Historie série TF sahá hluboko do 90. let minulého století, kdy tento mód pro Half Life vytvořila skupina nadšenců, zdarma ke stažení, podobně jako třeba Counter Strike, nebo Natural Selection. Jako u Day of Defeat a Counter Strike vývoj těchto veleúspěšných módů Valve (autor samotného Half Lifu) odkoupil, doladil mnohdy přidal i kus nového obsahu a začal prodávat za peníze. A tak se stalo, že před více jak 10 lety, v roce 1998 byl odkoupen i Team Fortress, který po úpravách začalo Valve prodávat jako Team Fortress Classic. Asi rok na to, konkrétně v roce 1999 začal vývoj TF2, který  byl zavřšen v roce 2007. Tento velice dlouhý vývoj je dle mého jednou z příčin tak dobrého výsledku.

Celý příspěvek