Archiv pro rubriku: zbraně

Něco málo o lucích a lučištnících

Cesta do historie aneb jak to všechno začalo …

Vynález luku a šípu patří dle moudrých hlav někam do starší doby kamenné, což je zatraceně dlouhá štreka dějinami lidstva. Pokud se nepletu, tak je to cca 50.000 let zpátky a to už prostě málokdo pamatuje. Luk a šíp je tedy jedním z nejstarších sofistikovaných nástrojů na zabíjení. Zajímavostí je, že dle vykopávek se luk a šíp na Americkém kontinentu objevuje až asi v1 tisíciletí před n. l., z čehož by se dalo usuzovat, že první „Američané“ kteří přešli přes vyschlou Beringovu úžinu z Asie do Ameriky v době cca 30.000 let př. n. l., byly v podstatě pacifisté. Nebo naprostí lempli, jichž se jejich kmeny zbavily. Dle historických mudrologů a paměťošťourů se vynález luku a šípu řadí na třetí místo významných objevů a předběhla jej pouze řeč a umění rozdělat oheň. Jak a kdo na tento skvostný vynález přišel sice nikdo nezjistí, ale důležité je, že Američani to nebyli 😀

Celý příspěvek

Jak přežít soudný den, část II. – Biohazard

Žijete ve městě? Jezdíte MHD? Postáváte ve frontách, proplétáte se ulicemi plných lidí? Výborně, to se bude viru líbit. V podstatě dál už číst ani nemusíte, protože pokud nepatříte mezi genetickou imunitou obdařené štastlivce, nemáte to šanci ustát. No ale vy ostatní pro jistotu čtěte dál:

V podivných exotických zemích kolem rovníku je teplo, dusno, vlhko a přítmí. V humusu pod těžkými korunami stromů se hemží neskutečné množství havěti a zápasí o existenci, zatímco je decimují nejroztodivnější  choroby jaké si ani nedovedeme představit. Nemoci s děsivým procentem úmrtnosti, snadnou přenosností a průběhem jaký raději nepopisují ani autoři hororů.

Celý příspěvek

Jak přežít soudný den, část I.

Survival je hnutí které se masově rozšířilo v šedesátých letech v USA jako následek obav že studená válka přeroste v sakra horkou. Postižení jedinci si doma opevňovali sklepy, naváželi do nich hromady konzerv, plynových masek, přikrývek a kanystrů na vodu, movitější si tam pořizovali chemické záchody a kdo neměl sklep, mohl si zakoupit malý kryt který si zakopal na zahradu. Jelikož si dotyční jedinci uvědomovali že bude třeba mít plán na déle než týden po dopadu bomb, dali hlavy dohromady se zkušenostmi dobyvatelů divokého západu, ledasjakými skauty a podobnou havětí a začali si sdělovat zkušenosti.

Celý příspěvek

Lisování munice, aneb občane, ozbroj se.

Lis lee pro 1000 Jelikož se naše Společenstvo nespokojených rozhodlo jako svůj první počin zakoupit lis na munici, rozhodl jsem se o tomto tématu něco napsat. Proč si vlasně maník jako já pořizuje zbraň, co z toho má a jestli by mu to společnost neměla zakázat.

Když se dáte do hovoru s lidmi jako jsem já, brzy zjistíte že víceméně procházíme stejným vývojem. Žil jsem v rodině kde vlastnictví střelné zbraně bylo běžnou věcí. Strýc jich měl hromadu jakožto myslivec, otec zamlada taky, druhý strýc jakbysmet. Tím pro mě byla překonána největší psychologická bariéra kterou pociťuje běžný civilizovaný člověk, což je představa že pistole je jakýsi démonický předmět který mají jen magoři co chodí střílet vysokou do supermarketů když jim holka dá kopačky. Nikdo z příbuzenstva prostě nestřílel do svých bližních, nějak to nemáme v rodině.

Ještě tak do vojny mě ale ani nenapadlo si něco takového pořizovat. Bohužel, mám divný kamarády. Asi polovina z nich se dala k policii a kolem mě zase začalo běhat plno ozbrojených lidí. A tak to ve mě začalo hlodat. Začal jsem navštěvovat různá fóra a kluby na internetu, a brzy zjistil co a jak je k tomu potřeba. Vybírat si pistoli je koneckonců jako kupovat auto, motorku nebo počítač. Na trhu je k mání spousta značek a ráží všelijakýho designu a nakupování je závislost na kterém se staví fungování naší tržní ekonomiky. Pročítáte diskuze k jednotlivým pro a proti, koukáte na design, protože to je to co v dnešní době prodává.

Celý příspěvek