Archiv autora: admin

Autor: admin

Admin moonclan komunity ICQ: 216-511-237

Můj duchovní rozměr vánoc

spaceJdu do práce, poslouchám High Skies – Sounds of Earth a říkám si co jsou pro mě vánoce?

Nákupy, alkohol, dárky, to mi nestačí. Když už něco slavit, ať to má nějaký (není to sprosté slovo) duchovní rozměr. Stromeček, zlaté prasátko, kostel, cinkání zvonečku, ticho, velký vůz – jedny z mých prvních vzpomínek na vánoce. V Evropě mají vánoce převážně křesťanskou formu, aspoň zatím. Jinde mají jinou, ale v zásadě jde svátek slunovratu. Lidé oslavují konec nadvlády tmy a návrat světla. Návrat slunce, pro lidstvo nejdůležitější hvězdy ve vesmíru.

A v tom mi to došlo. Ta jednoduchost! Bez náboženství a bez víry vlastně slavíme pohyb vesmírných těles, konkrétně našeho slunce. Problém vesmíru, hvězd a slunce je v tom, že už je nevidíme. Když zvednu hlavu a obrátím zrak na prosincovou oblohy vidím jen šedý závěs, který kryje celé nebe. S trochou štěstí zahlédnu měsíc.

Vesmír mě vždycky fascinoval svojí silou, vesmír není zlý, ani hodný. Vesmír je neúprosný a podléhá přísně zákonům fyziky, všechno se v něm odehrává velmi pomalu, ale neodvratně. Především, je ale překrásný.

Nezapomeňte se podívat večer na hvězdy.

Přeji všem klidné a pokorné vánoce – svátky hvězd.

Celý příspěvek

Blog’s not dead

Po roce, kdy se tu nic nového neobjevilo, bych se rád pokusil udělat další resucitaci této stránky. Rozhodně to nebude mít tu úroveň, jakou zde nasadil Beldegrom. Má češtině je slabá, sloh plochý a gramatika mizerná. Nic z toho Vás neodradí a budete číst dál. Moje příspěvky budou hodně subjektivní, o věcech, které se mi líbí, nebo naopak. Pokud přejdete na platformu Android, dá se do WordPressu velmi snadno přispívat, čehož hodlám s novým telefonem hojně využívat.

Vyšel WordPress 3 a to byl další z impulsů k tomuto počinu v kombinaci s novým skinem stránka prokoukla. Teď už jenom ten obsah, s tím konec konců nejvíc práce.

Mimochodem, ta paní vlevo je Julia Stiles, která teď válí v poslední sérii Dextra. Příští týden jí Dexter bude učit zacházet s nožem a porcovat lidi, už se na to těším. To by mělo dát představu, v jakém stylu se ponesou mé příspěvky. Poslouchaje nové kruto-drsné album Rhapsody of Fire – The Frozen Tears Of Angels se loučím.

Něco málo o lucích a lučištnících

Cesta do historie aneb jak to všechno začalo …

Vynález luku a šípu patří dle moudrých hlav někam do starší doby kamenné, což je zatraceně dlouhá štreka dějinami lidstva. Pokud se nepletu, tak je to cca 50.000 let zpátky a to už prostě málokdo pamatuje. Luk a šíp je tedy jedním z nejstarších sofistikovaných nástrojů na zabíjení. Zajímavostí je, že dle vykopávek se luk a šíp na Americkém kontinentu objevuje až asi v1 tisíciletí před n. l., z čehož by se dalo usuzovat, že první „Američané“ kteří přešli přes vyschlou Beringovu úžinu z Asie do Ameriky v době cca 30.000 let př. n. l., byly v podstatě pacifisté. Nebo naprostí lempli, jichž se jejich kmeny zbavily. Dle historických mudrologů a paměťošťourů se vynález luku a šípu řadí na třetí místo významných objevů a předběhla jej pouze řeč a umění rozdělat oheň. Jak a kdo na tento skvostný vynález přišel sice nikdo nezjistí, ale důležité je, že Američani to nebyli 😀

Celý příspěvek

Team Fortress 2(recenze)

Team Fortress 2

Jsem zaujatej, jsem v hypu, proto taky tohle píšu, ale nemůžu si pomoct, TF2 je vynikající hra, která mě  dostala, to jsem jí zatím hrál jen sólo, bez týmu. Proč:


Historie série TF sahá hluboko do 90. let minulého století, kdy tento mód pro Half Life vytvořila skupina nadšenců, zdarma ke stažení, podobně jako třeba Counter Strike, nebo Natural Selection. Jako u Day of Defeat a Counter Strike vývoj těchto veleúspěšných módů Valve (autor samotného Half Lifu) odkoupil, doladil mnohdy přidal i kus nového obsahu a začal prodávat za peníze. A tak se stalo, že před více jak 10 lety, v roce 1998 byl odkoupen i Team Fortress, který po úpravách začalo Valve prodávat jako Team Fortress Classic. Asi rok na to, konkrétně v roce 1999 začal vývoj TF2, který  byl zavřšen v roce 2007. Tento velice dlouhý vývoj je dle mého jednou z příčin tak dobrého výsledku.

Celý příspěvek